Memoriał Huberta Wagnera 2023. Wyniki

XX, jubileuszowa edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2023 za nami. Przez trzy dni, od 18 do 20 sierpnia kibice zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie obserwowali niezwykle emocjonującą rywalizację z udziałem czterech reprezentacji: Polski, Francji, Włoch i Słowenii. Memoriał Wagnera 2023 to ostatni etap przygotowań tych reprezentacji przed zbliżającymi się ME. 

Kto wygrał Memoriał Huberta Wagnera 2023?

XX, jubileuszowa edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2023 za nami. Przez trzy dni, od 18 do 20 sierpnia kibice zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie obserwowali niezwykle emocjonującą rywalizację z udziałem czterech reprezentacji: Polski, Francji, Włoch i Słowenii. Memoriał Wagnera 2023 to ostatni etap przygotowań tych reprezentacji przed zbliżającymi się ME. Zwycięzcę tegorocznego Memoriału Wagnera wyłonił dopiero ostatni dzień rywalizacji. Polscy kibice mieli nadzieję na trzeci z rzędu triumf biało-czerwonych w tym turnieju. Niestety, plany naszym siatkarzom na udział w finale i ewentualne zwycięstwo pokrzyżowali Włosi i Słoweńcy, którzy zagrali w decydującym spotkaniu Memoriału. Górą byli ci pierwsi. Polacy ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. 

Porażka polskich siatkarzy w decydującym spotkaniu XX Memoriału Huberta Wagnera

O tym, że Polacy ostatecznie stracili szansę, aby po raz trzeci z rzędu wygrać Memoriał Wagnera, zadecydowały porażki na otwarcie turnieju ze Słoweńcami oraz późniejszymi triumfatorami tej imprezy – Włochami. Ekipie Nikoli Grbicia w meczach z tymi reprezentacjami udało wygrać się tylko jednego seta. 

Nagrody indywidualne po Memoriale Wagnera 2023

Do pełnego obrazu sytuacji Memoriału Wagnera 2023 brakuje tylko informacji o tym, kto znalazł się w Drużynie Gwiazd na zakończenie tej imprezy. MVP Memoriału Wagnera 2023 wybrano grającego na pozycji rozgrywającego Włocha Simone Giannellego. Zresztą ten sam zawodnik otrzymał nagrodę właśnie dla najlepszego rozgrywającego. Statuetkę dla najlepszego atakującego otrzymał Słoweniec Rok Mozić. Nagroda dla najlepszego blokującego trafiła w ręce innego Słoweńca – Jana Kozamernika. Najlepszym przyjmującym Włoch – Alessandro Micheletto. Z kolei najlepszym graczem grającym na pozycji libero ku radości polskich kibiców wybrano Pawła Zatorskiego. 

Polska w Memoriale Huberta Wagnera – poprzednie edycje.

Na dziewiętnaście poprzednich edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera tylko raz (w 2011 roku w Katowicach) zdarzyło się, że reprezentacja Polski znalazła się poza podium Memoriału. Wyłączając wspomniany 2011 rok Polacy triumfowali w nim do tej pory w sumie dziesięciokrotnie. Do tego pięciokrotnie stawali na drugim stopniu podium i trzykrotnie na jego najniższym stopniu.