PlusLiga – Kto zostanie mistrzem świata w siatkówce?

siatkowka

Kto zostanie Mistrzem Polski w siatkówce

Kto zostanie Mistrzem Polski w siatkówce? Plusliga – przez wielu ekspertów uważana jest za jedną z lepszych, o ile nie najlepszą siatkarską ligę w Europie, a może i na świecie. Trudno się z tym nie zgodzić. Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom rozgrywek. Plusliga, a przede wszystkim jej poziom organizacyjny i atmosfera na trybunach podczas meczów, to magnes przyciągający gwiazdy światowego formatu do tego, aby swoją zawodową karierę kontynuować właśnie nad Wisłą. W 2024, roku olimpijskim, rywalizacja o medale jak zwykle zapowiada się arcyciekawie. Chrapkę na to, aby sięgnąć po mistrzowski tytuł, ma co najmniej kilka drużyn. W gronie faworytów do tytułu wymienia się następujące kluby: mistrz Polski z poprzedniego sezonu – Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Projekt Warszawa. Mistrzowskie aspiracje zgłasza również Asseco Resovia Rzeszów. O awans do play-offów wciąż liczy się także PGE GIeK Skra Bełchatów.

Czy Jastrzębski Węgiel obroni tytuł mistrza 2023

Plusliga jest na finiszu jeśli chodzi o sezon zasadniczy. Do końca sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki. Już teraz wszyscy zadają sobie pytanie: Czy Jastrzębski Węgiel obroni tytuł mistrza Polski z 2023 roku. Do rozwikłania tej zagadki jeszcze daleka droga. Pewne jest jedno. Świeżo upieczony finalista siatkarskiej Ligi Mistrzów zrobi wszystko, aby zdobyć w tym sezonie wszystko, co jest do zdobycia. Jego dotychczasowa forma pokazuje, że jest w stanie tego dokonać.

Kiedy finał PlusLigi 23/24?

Trudno w tym momencie stwierdzić jak potoczy się faza play-off i jaki będzie skład finału. Dziś pewne jest jedno. Finał Plusligi w sezonie 23/24 rozpocznie się 24, a zakończy najpóźniej 28 kwietnia.