Podsumowanie półfinałów play-offów PlusLigi

siatkowka

Nie bez powodu Plusliga od dłuższego czasu uznawana jest za najlepszą siatkarską ligę świata. Dowód na słuszność tej tezy mieliśmy w fazie play-off. Plus Liga w sobotę wyłoniła finalistów w sezonie 2023/2024. W walce o tytuł mistrzowski dojdzie do śląskiego pojedynku. Aktualni mistrzowie Polski, Jastrzębski Węgiel zagrają z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zobaczmy, jaki przebieg miały rozgrywane do dwóch zwycięstw półfinały.

Jastrzębski Węgiel vs. Asseco Resovia

Przed rozpoczęciem tej półfinałowej rywalizacji eksperci wskazywali aktualnego mistrza Polski jako nieznacznego faworyta do udziału w finale. Jastrzębski Węgiel w drodze do półfinału potwierdził swoją dominację z fazy zasadniczej rozgrywek tracąc zaledwie seta w dwóch meczach ćwierćfinałowym z AZS-em Olsztyn.

Asseco Resovia znała klasę rywala, ale od samego początku rzeszowianie postawili jastrzębianom trudne warunki. W dwóch meczach kibice obejrzeli w sumie 10 wyrównanych setów. W decydujących momentach jednak to mistrz Polski zachował zimną krew i wygrał po tie-breaku zarówno w Rzeszowie, jak i we własnej hali. W ten sposób Jastrzębski Węgiel po raz ósmy w historii, a drugi z rzędu zagra w finale Plus Ligi.

Aluron CMC Warta vs. Projekt Warszawa

W drugim półfinale Plus Ligi zmierzyły się zespoły, które przed sezonem każdy medal brałyby w ciemno. Dla Aluronu CMC Warty Zawiercie bieżące rozgrywki są wyjątkowe. W sezonie zasadniczym „Jurajscy Rycerze” uplasowali się na 2. miejscu. Play-offy jak na razie także należą do nich. Najpierw w ćwierćfinale pokonali pewnie Stal Nysa.

Następnie na fali tego zwycięstwa zespół Michała Winiarskiego nie dał szans Projektowi Warszawa. W stolicy zawiercianie wygrali 3:0, a we własnej hali 3:1 i pewnie awansowali do finału. Projekt liczył na udział w finale Plus Ligi po raz pierwszy od sezonu 2018/2019. Niestety da nich, tym razem nie udało się tego osiągnąć. O złoto zagrają dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Pierwsza bitwa śląskiego finału Plus Ligi już w środę, 24 kwietnia. Mecz numer dwa trzy dni później. Ewentualny trzeci decydujący mecz finału zaplanowano na 28 kwietnia. Rywalizacja w finale Plus Ligi toczy się do dwóch zwycięstw.