Walka o mistrzostwo w PlusLidze siatkarzy

siatkowka

Przed nami decydująca faza sezonu siatkarskiej PlusLigi. Do play-offów przystąpi 8 najlepszych zespołów sezonu zasadniczego. Która drużyna jest największym zagrożeniem dla obrońców tytułu z Jastrzębskiego Węgla? Oto zapowiedź fazy play-off PlusLigi w sezonie 2023/24.

Jastrzębski Węgiel ze sporą przewagą

Rywalizacja w fazie zasadniczej siatkarskiej Plus Ligi dobiegła końca. Było w niej mnóstwo dramaturgii, zwrotów akcji i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Teraz PlusLiga siatkarzy zaserwuje swoim fanom to, co najlepsze. 10 kwietnia startuje faza play-off. W najlepszym położeniu przed jej rozpoczęciem jest Jastrzębski Węgiel. Ekipa aktualnych mistrzów Polski zdominowała pierwszą część sezonu i pewnie wygrała fazę zasadniczą.

Zespół z Górnego Śląska praktycznie od początku do końca zmagań prezentował wysoki, równy poziom. To przełożyło się na sporą przewagę w tabeli nad resztą stawki na koniec sezonu zasadniczego. Tylko Aluron CMC Warta Zawiercie i Projekt Warszawa potrafiły dotrzymywać kroku zespołowi Jastrzębskiego Węgla. Różnice punktowe pomiędzy aktualnym mistrzem Polski a resztą ligowej stawki były już znacznie większe. .

Trzech rywali w walce o mistrzostwo

Przebieg rywalizacji w fazie zasadniczej pokazał, że Jastrzębski Węgiel ma obecnie dwóch rywali, którzy realnie mogą mu zagrozić w walce o tytuł mistrza Polski. To rozkręcający się z meczu na mecz zespół Aluronu Warty Zawiercie oraz zgłaszająca przed sezonem medalowe aspiracje ekipa Projektu Warszawa.

Faza play-off często przynosiła zaskakujące rozstrzygnięcia. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że to właśnie Jastrzębski Węgiel, Aluron Warta Zawiercie i Projekt Warszawa powinny stoczyć walkę o mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024. Czy tak będzie? Przekonamy się już niebawem.