Polacy w Lidze Narodów siatkarzy. Jak idzie Biało-Czerwonym?

Historia-siatkówki-na-arenie-międzynarodowej

2024 jest rokiem, w którym fani sportu na pewno nie mogą narzekać na nudę. Szczególnie w miesiącach letnich. Zdominują je dwie wielkie imprezy – trwające od 14 czerwca piłkarskie ME w Niemczech i rozpoczynające się pod koniec lipca Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W stolicy Francji szczególnie liczymy na polskich siatkarzy. Póki co, zespół Nikoli Grbicia szlifuje przedolimpijską formę podczas Ligi Narodów. Jak sobie w niej radzi?

Polacy w Lidze Narodów. Wyniki i terminarz

Siatkarska Liga Narodów od momentu jej utworzenia (w miejsce Ligi Światowej) cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kibiców. Dla czołowych reprezentacji świata siatkarska Liga Narodów to także możliwość doskonalenia formy przed najważniejszymi imprezami w roku reprezentacyjnym. Tegoroczne rozgrywki to doskonałe przetarcie przed startującymi pod koniec lipca IO w Paryżu.

W tegorocznej edycji LN siatkarzy Polska ukończyła rozgrywki na 2 miejscu w tabeli z bilansem 10 zwycięstw i 2 porażek. Zwycięzcami rywalizacji zostali reprezentanci Słowenii, którzy przez całą fazę eliminacyjną przegrali zaledwie 1 spotkanie. Poza wymienionymi drużynami w turnieju finałowym w Łodzi wezmą udział: Włochy, Japonia, Kanada, Francja, Brazylia i Argentyna.

Już wiemy, że Polacy znaleźli się w strefie medalowej rozgrywek. W ćwierćfinale pokonali Brazylię 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16).

Kadra reprezentacji Polski na turniej finałowy Ligi Narodów 2024

Selekcjoner Nikola Grbić ogłosił kadrę Polski na turniej finałowy Ligi Narodów 2024. Znaleźli się w niej: